Blog - Lombardy w Krakowie i Skawinie

Jak wymieniać złoto na pieniądze?

comment Komentarzy: 0 favorite Wyświetlenia: 735

W wielu domach zalegają nieużywane złote łańcuszki, kolczyki czy bransoletki. Cześć ich właścicieli nie żywi do tej biżuterii większego sentymentu i z chęcią by się jej pozbyła. Wciąż jednak pokutuje przekonanie, że nie opłaca się sprzedawać złotej biżuterii, gdyż dostaniemy za nią przysłowiowe grosze. Z pewnością nie jest ona warta tyle, co nowa. Jednak w sytuacji, gdy można jeszcze na niej zarobić, a od lat leży nieużywana na dnie szuflady, warto się o ten krok pokusić.

Gdzie sprzedać złoto?

Dla wielu osób najwygodniejszą metodą na sprzedaż jest wybranie się do sieciowego jubilera w pobliskiej galerii handlowej. To jednak nie jest dobry pomysł – możemy być pewni, że wycena nie spełni naszych oczekiwań. Sieciowe sklepy skup złota traktują jako dodatkową usługę i skupują surowiec tylko po wyjątkowo korzystnych dla siebie cenach. Dlatego z niechcianą biżuterią warto wybrać się do skupu złota, lub zaufanego lombardu. Tu sprzedamy nie tylko kolczyki czy kolię, ale również sztabki, złote medale i monety. Lombard cieszący się renomą ma zazwyczaj duże doświadczenie w wycenie biżuterii i zaoferuje nam korzystną cenę, abyśmy zostali jego lojalnymi klientami. Profesjonaliści biorą pod uwagę ceny złota na rynkach światowych, a jeśli mają wątpliwości co do dalszej wyceny, zwracają się do zawodowych rzeczoznawców. Kolejną zaletą sprzedaży złota do lombardu jest to, że w zasadzie od ręki otrzymamy za nie gotówkę. Unikamy też stresu związanego z wysyłką biżuterii do firm skupujących ją zdalnie – nie musimy spuszczać jej z oka, dopóki nie podejmiemy ostatecznej decyzji o transakcji. Jeśli nawet zdecydujemy się na ten krok – przed nadaniem paczki upewnijmy się, jakie opinie ma dana firma, serfując po Internecie.

Co trzeba wiedzieć?

Sprzedając starą biżuterię, musimy mieć świadomość tego, że nie otrzymamy za nią takiej kwoty, jaką zapłaciliśmy, kupując towar w sklepie. Jubiler wycenia bowiem nie tylko sam surowiec, lecz przede wszystkim pracę włożoną w stworzenie z niego kolczyków lub pierścionka, a także koszty utrzymania swojego biznesu. Jeśli nawet do danego elementu biżuterii posiadamy certyfikat, mówiący o jego wartości, przy sprzedaży możemy spodziewać się maksymalnie około 40% tej kwoty. Gdy takiego certyfikatu nie posiadamy, przed sprzedażą warto wycenić biżuterię u zaufanego jubilera, by nie dać się oszukać.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło